Poraz odbojkašica BiH od Švedske

U okviru 3. kola CEV Zlatne lige, ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je poraz u Areni Husejin Smajlović od Švedske 3:2. Po setovima je bilo 25:21, 25:17, 13:25, 16:25 i 8:15.

Prva dva seta naša selekcija je odigrala na vrhunskom nivou. Šveđanke ni na koji način nisu mogle parirati izabranicama Stevana Ljubičića te smo stigli do prednosti od 2:0 u setovima. Naredna dva seta gošće su pokazale dosta više i riješile ih u svoju korist. Do izražaja je došao ponovo nedostatak iskustva u našoj selekciji, te činjenica da je ovaj mini ciklus igramo sa dosta podmlađenom selekcijom. Posljednji peti set smo dobro otvorili, poveli sa 2:0, ali ipak, iskusnije gošće vrlo brzo rezultat vraćaju u svoju korist i sigurnom igrom privode set kraju za pobjedu 3:2 u setovima nad selekcijom Bosne i Hercegovine. U srijedu od 18 sati u istoj dvorani naša selekcija ponovo igra utakmicu Zlatne lige, ovaj put protivnik je selekcija Belgije.
tekst i foto:N. Glibo