ZENICA: Održano pojedinačno senionrsko prvenstvo BiH u atletici

Nakon pojedinačnog juniorskog prvenstva Atletski klub Zenica uspješno je organizovao i pojedinačno seniorsko prvenstvo BiH u atletici. Nastupili su takmičari i takmičarke iz 24 kluba sa 150 startnih mjesta.

Najuspješniji su bili članovi atletskog kluba Sarajevo sa 14 zlatnih medalja. Dvije takmičarke ovog kluba vlasnice su novih državnih rekorda. Neira Hadžiahmetović postavila je državni rekord u skoku s motkom, koji sada iznosi 2.90 metara, a njena klupska kolegica Neira Bosnić bila je  najbolja u trci na 100 metara sa vremenom 12.00 sekundi. Neira Bosnić  je najsupješnija takmičarka na prvenstvu dok je u seniorskoj konkurenciji najuspješniji bio Uroš Gutić iz banjalučkog Borca. Učinak zeničkih atletičara nije bio na nivou prošlih godina. Najbolji bosanskohercegovački atletičar Amel Tuka nije nastupio u trci na 800m. Najbolji bh. bacač kugle Mesud Pezer pobijedo je  s vrlodobrih 20.65 metara. Pezer je bio uspješniji i od srbijanskog reprezentativca Asmira Kolašinca, koji je nastupio kao gost i izvan konkurencije te bacio kuglu na daljinu od 20.25m. Zeničanin Dejan Mileusnić osvojio je zlatnu medalju u bacanju koplja sa 66,13 metara. Sedin Heco u troskoku zasluženo bio je najbolji sa 14,51m. Dobre rezultate na seniorskom prvenstvu ostvarila su i dvojica mlađih zeničkih atletičara Evel Smriko i Ahmed Čančar. U disciplini kladivo Evel Smriko bio je drugi sa daljinom 42,36m, dok je Ahmed Čančar osvojio treće mjesto sa daljinom 38,86m. (M. P.)