Amel Tuka bez finala na EP

Amel Tuka, nije uspio da se plasira u finale Evropskog prvenstva u atletici koje se odražava u Berlinu od 7. do 12. avgusta.

On je večeras u prvoj polufinalnoj trci na 800 metara, zauzeo sedmu poziciju. Naš atletičar je utrku istrčao sa vremenom od 1:47,24.

Prvo mjesto u ovoj grupi osvojio je Šveđanin Kramer koji je istrčao s vremeom 1:46,16, dok je na drugom mjestu završio Bube s vremenom 1:46,40. Treći je bio Borowski s vremenom 1.46,54.ž

Amel je imao bolje vrijeme u kvalifikacijama kada je 800 metara istrčao za 1:46,47.

Plasman u finale osigurat će po tri najbolje plasirana trkača iz dvije grupe, kao i dvojica s najbržim vremenom.

Finale trke na 800 metara je u subotu, 11. avgusta s početkom u 20,30 sati. (M.P.)