Kadeti ubjedljivi protiv Gibraltara

Kadetska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pobjedom je započela kvalifikacije za odlazak na Evropsko prvenstvo.

Izabranici Zorana Erbeza savladali su Gibraltar u Trening centru u Zenici sa 8:0. Jović je pogodio već u devetoj minuti za 1:0. U 13. je Yea postigao autogol za 2:0. Na isteku prvog poluvremena Vitonji je pogodio za 3:0. U drugom dijelu još pet golova. U 67. minuti Jusupović dovodi našu selekciju u vodstvo od 4:0. U 70. Beća pogađa za 5:0. Na 6:0 povosio je Drljo u u 78. minuti, a dvije minute kasnije Mujkanović pogađa za 7:0. Konačnih 8:0 postavio je Jusupović u 83. minuti. Naredni protivnik nam je Island u subotu, a kvalifikacije završavamo u utorak protiv Ukrajine. Podsjetimo, u elitni krug kvalifikacija, koje se igraju u proljeće sljedeće godine, plasirat će se dvije prvoplasirane ekipe iz naše grupe.(N.G.)