Sigurna pobjeda Jumpera

_autotone

Košarkašice Jumpera ostvarile su uvjerljiv trijum u okviru 4. kola Prvenstva Bosne i Hercegovine.

Izabranice Eldara Durmića u Areni Husejin Smajlović savladale su Igman iz Istočne Ilidže sa 103:55. Po četvrtinama je bilo 27:17, 30:12, 30:12 i 16:14. Ekipa Igmana koja je vrlo mlada nije uspjela da pruži ozbiljniji otpor košarkašicama Jumpera u ovoj utakmici. Prve tri četvrtine trener Eldar Durmić je igrao sa kombinovanim sastavom, da bi u posljednjih 10 minuta na parketu držao petorku košarkašica koje su u prva tri kola imale vrlo malu minutažu. Da su se dobro snašle mlade nade Jumpera pokazuje i rezultat ove četvrtine koju su dobile sa 16:14. Jelena Kapisoda sa 22 poena bila je najefikasnija u domaćem sastavu, pratile su je Adna Omerdić sa 14, Elma Feukić sa 13, Ines Podojak i Emira Šehić su ubacile po 11, a Amna Kahrić je dodala 10 poena. U gostujućoj ekipi Nejira Milavica je ubacila 18, a Sabina Porović 13 poena.
Nakon četiri kola u kojima su imale zaista težak raspored, košarkašice Jumpera su na omjeru od dvije pobjede i dva poraza što u svakom slučaju može zadovoljiti stručni štab. Nakon pauze zbog reprezentativnih obaveza, ekipa Jumpra će 18. novembra u okviru petog kola gostovati ekipi Leotara./N.G/