Porazom od Slovačke, BiH okončala najgore kvalifikacije do sada

Nogometna “A” selekcija Bosne i Hercegovine porazom je zaključila najgore kvalifikacije za Evropsko prvenstvo do sada. Naš tim je večeras na Blinom polju poražen od Slovačke sa 1:2.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo puno toga pa se na odmor otišlo bez golova. Na početku drugog dijela nakon kontre Hamulića autogol postiže Hrošovsky za 1:0. Na žalost, vrlo brzo se Slovaci vraćaju. Samo dva minuta kasnije za 1:1 pogađa Boženik. U 63. minuti novi problemi za našu selekciju. Nakon jednog prekršaja Gojković je dobio drugi žuti karton i samim tim naša selekcija je ostala sa igračem manje. Slovaci su brojčanu prednost iskoristili u 71. minuti kada je za 1:2 pogodio Šakta.

Bio je ovo sedmi poraz u ovim kvalifikacijama, a upisali smo samo tri pobjede.

Nadu u plasman na Evropsko prvenstvo imat ćemo u martu kada se budu igrale utakmice baraža. (N. Glibo)