Pobjeda košarkašica Jumpera nad ekipom RMU Banovići

Košarkašice Jumpera ostvarile su sjajnu pobjedu u drugom kolu Prvenstva BiH. U Areni „Husejin Smajlović“ savladale su ekipu RMU Banovića sa 81:65. Po četvrtinama je bilo 12:10, 22:19, 23:18, 24:18.

Prvo poluvrijeme igralo se u rezultatskom egalu. Ekipe su se smjenjivale u vodstvu, tako da niko nije uspio napraviti osjetniju prednost. U drugom dijelu ekipa Eldara Durmića sjajnom igrom napravila je razliku, koja im je garantovala mirnu završnicu meča, u kojoj su dobile priliku i igračice, koje nemaju značajniju minutažu. Ekipu Jumpera predvodile su Aleksandra Begenišić sa 24, Elma Feukić je dodala 23, Adna Omerdić 16, a Amna Kahrić 10 poena. Kod gošći, bolje od ostalih bile su Ena Šehović sa 35 i Aneđela Šipka sa 14 poena.

U narednom kolu Jumper gostuje kod Orlova u Banja Luci.