Košarkašice Čelika upisale poraz u Tuzli

U zaostalom susretu 4. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine za košarkašice, ekipa Čelika poražena je u Tuzli od Jedinstva sa  84:66.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri oba tima, a na poluvremenu je bilo 37:32 za Jedinstvo. U nastavku, Tuzlanke su bile efikasnije i riješile su dionicu u svoju korist sa 64:48.

Koronavirus i pauza u trenažnom procesu ostavili su traga na igru košarkašica Čelika pa su na kraju susreta Tuzlanke slavile rezultatom 84:66. Najefikasnija u domaćem sastavu bila  je Amerikanka Griffin sa 31 poenom. Bolje od ostalih u sastavu Čelika bile su Nedžla Kovačević sa 23 poena, dok je Ajla Selimović susret završila sa 18 poena.

Košarkašice Čelika trenutno su na omjeru tri pobjede i jedan poraz, sa sedam poena i na petoj su poziciji na tabeli.

U srijedu, 18. novembra Čelik igra zaostalu utakmicu na domaćem parketu sa ekipom Konjica. (M. P.)