Ovog vikenda polovičan učinak zeničkih košarkaša

Polovičan učinak imali su zenički ligaši u A2 ligama košarkaškog saveza BiH.

Omladinski košarkaški klub Čelik WWiN u okviru 3. kola A2 lige, grupa Jug poražen je od ekipe Student iz Sarajeva sa 37:86. Poluvrijeme je bilo 20:48 za goste. Zaslužena pobjeda gostiju u čijoj ekipi nastupaju mlađi igrači iz sarajevske Bosne. Kod Studenta Likić je postigao 27 poena, Nuhić 14, dok je Džafić imao 13 poena uz 15 skokova. U ekipi Čelika najefikasniji su bili Džananović sa 22 poena, dok su Pojskić i Begović postigli po 4 poena. Nakon tri kola Čelik je na omjeru 2 pobjede i jedan poraz.

Ekipa Vukova u A2 ligi, grupa Sjever upisala je prvu prvenstvenu pobjedu. Na domaćem parketu slavila je protiv ekipe “Litva” Banovići rezultatom 82:64. Poluvrijeme je bilo 44:34 za domaćina. Ekipu trenera Edina Skejića do pobjede su predvodili: Dedović sa 19, Duranović sa17 i Horić sa 12 koševa.

Ekipa Vukovi u narednom 3. kolu A2 lige, grupa Sjever gostuje u Bihaću, dok Čelik u grupi Jug u 4. kolu gostuje kod Realway-a. (M. P.)