Osam medalja za Perfekt na “Tuzla Openu 2023”

Karate klub Perfekt iz Zenice jučer je nastupio na 23. Otvorenom prvenstvu Tuzle u karateu “Tuzla Open 2023”.

Turnir je okupio 280 takmičara. Perfekt je osvojio ukupno osam medalja i to četiri zlatne, jednu srebrenu, dvije bronzane i jednu učesnička. Zlatne medalje su osvojili: Kaan Hasanbašić i Ejna Bešo. Srebrenu medalju je osvojila Dalila Kadrić, dok se bronzom okitila Adila Adilović.

Posebno moramo pohvaliti nastupe naše Ejne Bešo koja je ubjedljivo ostvarila 5 pobjeda i uspješno osvojila 2 prva mjesta i 2 zlatne medalje u službenim kategorijama, te zauzela visoko drugo mjesto u ukupnom plasmanu“, naveli su iz Perfekta. Ekipu kluba je predvodio glavni trener kluba Nermin Gagi Bosnjak.

Klub narednog vikenda nastupa na tri turnira, u subotu u Tuzli, dok u nedjelju putuju za Doboj i Mostar. (M. P.)