Medalje za takmičarke Ski kluba Zenica 2010 na takmičenjima na Jahorini

Od 16. do 19. marta na Jahorini su održana takmičenja koja su označila kraj ovogodišnje takmičarske skijaške sezone u BIH. Članice skijaškog kluba Zenica 2010, Dajra Duraković i Tajra Šahbazović sezonu su okončale na najbolji mogući način.

Juniorska reprezentativka BIH, Dajra Duraković, prvog dana na Otvorenom prvenstvu Republike Srpske  u kategoriji U-14 osvojila je prvo mjesto u slalomu. Drugog dana mlada zeničanka je na Državnom prvenstvu osvojila zlatnu medalju u istoj disciplini. Njena klupska kolegica Tajra Šahbazović u kategoriji U16 izborila je srebrenu medalju. U disciplini veleslalom U14 na Državnom prvenstvu Dajra se okitila još jednom zlatnom medaljom. Ovogodišnju takmičarsku sezonu najbolja mlada bh. skijašica Dajra Duraković okončala je još jednom zlatnom medaljom. Pobjedila je u veleslalomu na Otvorenom prvenstvu Republike Srpske u kategoriji U14. (M.P.)