KK Perfekt na tri turnira osvojio 21 medalju

Karate klub Perfekt Zenica je proteklog vikenda nastupao na tri međunarodna karate turnira u Ljubljani, Slovenija, Laktašima i Sarajevu. Ukupno su osvojili 21 medalju za naš Grad Zenicu.

U subotu 25.11.2023. godine su učestvovali na Međunarodnom karate turniru “Ljubljana Open 2023” u Ljubljani-Slovenija. Turnir je okupio iz 12 država 96 klubova sa preko 600 takmičara. Klub je nastupao sa dvije takmičarke i ukupno su osvojili 4 medalje i to 1 zlatna, 1 srebrna i 2 bronzane medalje:

– Ejna Bešo zlatna medalja u katama U8 i srebrena medalja u katama U10

– Merjem Bošnjak bronzana medalja u katama U12 i bronzana medalja u borbama U12 44+ kg

Dan kasnije nastupili su i na Međunarodnom karate turniru “Trofej Laktaša 2023” u Laktašima. Turnir je okupio iz 2 države 27 klubova sa 360 takmičara i 450 prijava.

Osvojili su 7 medalja i to 5 zlatnih, 1 srebrna i 1 bronzana:

– Ejna Bešo okitila se zlatnim medaljama u sljedećim kategorijama: zlatna medalja kate 8 godina oranž, zlatna medalja kate 9 godina oranž, zlatna medalja kate 8 godina, zlatna medalja kate 9 godina, dok je osvojila bronzu u borbama 8/9 god -28 kg.

– Merjem Bošnjak zlatna medalja kate 10 godina i srebrena medalja borbe 11 godina 44 + kg

Karate klub Perfekt iz Zenice protekog vikenda nastupio je i na Međunarodnom karate turniru “6. MAWASHI KUP” u Sarajevu. Turnir je okupio iz 3 države 64 kluba 656 takmičara sa 747 prijava. Perfekt je nastupao sa 6 takmičara i ukupno su osvojili 10 medalja i to 4 srebrene, 4 bronzane i 2 učesničke medalje :

Jusić Jusuf srebrena medalja kate dječaci žuti pojas 8 godina,

Hasanbašić Kaan srebrena medalja kate dječaci žuti pojas 9 godina,

Adilović Adila drugo mjesto i srebrena medalja kate djevojčice žuti pojas 9 godina

Isaković Amina srebena medalja borbe djevojčice 8/9 godina 36+ kg,

Jusić Jusuf bronzana medalja kate dječaci žuti pojas 9 godina

Hasanbašić Kaan bronzana medalja kate dječaci žuti pojas 10 godina

Isaković Amina bronzana medalja kate djevojčice 9 godina

Mlivić Sarah bronzana medalja borbe kadetkinje do 61 kg

Jusić Nahla učesnička medalja kate djevojčice žuti pojas do 7 godina

Adilović Adila učesnička medalja kate djevojčice žuti pojas 8 godina.

Karate klub Perfekt idući vikend putuje na Međunarodni karate turnir u Podgoricu – Crna Gora i na Karate kup u Gradačac. Nakon toga slijedi 3. kolo ZDK lige u Zavidovićima i krajem mjeseca decembra klupsko polaganje za pojaseve-zvanja. (M. P.)