Gostujuću pobjedu upisale košarkašice Čelika

Gostujuću pobjedu upisale su košarkašice Čelika BH Telecoma. U okviru 4. kola Prvenstva BiH pobjedile su ekipu Mladog Krajišnika sa 52:67.

Po četvrtinama bilo je 9:18, 7:20, 14:18 i 22:11. Prvu četvrtinu Zeničanke su riješile u svoju korist sa 9:18. Na poluvrijeme se otišlo sa 16:38. I na kraju trećeg perioda ekipa Aide Kalušić ostala je u prednosti. Bilo je 30:56. Posljednju četvrtinu dobile su domaće košarkašice. U ovoj četvtini bilo je 22:11 za Banjalučanke, a konačan rezultat je bio 52:67 za Čelik. Kod Mladog Krajišnika najefikasnije sa po 15 poena bile su Bojana Radić i Jovana Lukić. U timu Čelika prvo ime susreta je Sara Heljić sa 21, Ajla Selimović 12 i Berina Mustafica 10 poena.

KŽK Čelik BH Telecom je sada na omjeru od tri pobjede i jedan poraz. U narednom 5. kolu koje se igra nakon reprezentativne pauze košarkašice Čelika su domaćini ekipi „Zrinjski 2010“ iz Mostara. (M. P.)