Klis i Čelik remizirali u Konjicu

U bh. fudbalu sedmica u toku donosi utakmice baraža za ulazak u Prvu ligu FBiH, a danas su odigrani i prvi mečevi. Danas je u Konjicu odigrana utakmica gdje je FK Klis Buturović Polje dočekao NK Čelik iz Zenice.

U pitanju je bio duel prvaka Druge lige FBiH-jug i prvaka Druge lige FBiH-centar, a konačan rezultat je glasio 1:1. Tokom utakmice ekipe su pokazale odličnu spremnost i želju za pobjedom. U 42. minuti Vila pogađa za 1:0, što kod domaćina donosi slavlje, te se na odmor odlazi sa rezultatom 1:0 za Klis. U 52. minuti dosuđen je slobodan udarac iz dobre pozicije, a Žuna je uz pomoć živog zida pogodio za 1:1 i veliko slavlje navijača Čelika koji su u velikom broju doputovali u Konjic.

Do kraja utakmice ostao je rezultat 1:1, a revanš susret igra se u nedjelju 11. 06. sa početkom u 19:00 sati na Bilinom polju.