MNK Neimari slavili uvjerljivu pobjedu u derbiju protiv Viteza

Zenički Neimari uspješno su  riješili u svoju korist derbi 4. kola Prve futsal lige Federacije BIH.

Sa devet golova u mreži rezultatom 9:2 ispratili su komšije iz Viteza. Oko 500 gledalaca na tribinama Arene Zenica uživalo je u potezima izabranika trenera Mersida Burekovića. Početni pritisak domaćih isplatio se već u 2. minuti kada je loptu u vlastitu mrežu pospremio Dizdarević za 1:0. Krehmić je u 6 minuti povisio na 2:0. Treći pogodak za Neimare djelo je Bajrića u 14 minuti. Bio je to rezultat prvog poluvremena. U nastavku gosti su kaznili neopreznost domaćih. U 22 minuti Šibčić je smanjio na 3:1. Nakon toga uslijedila je odlična igra domaćih igrača i potpuna dominacija na parketu. Seriju golova otvorio je  Salkić u 24. minuti za 4:1. Nakon toga u 26. minuti pogađa Dedić za 5:1. Tri minuta kasnije Dedić je ponovo strijelac gola za Neimare i za 6:1. Hercegovac se upisao u listu strijelaca u 33. minuti za 7:1. 8:1 bilo je dva minuta kasnije golom Ramića. Isti igrač u narednoj akciji pogađa za 9:1. Minut prije kraja susreta iz slobodnog  udarca Šibčić je smanjio na 9:2 što je bio konačan rezultat utakmice.

Zaslužena pobjeda  Neimara, treća ligaška za 9 bodova sa kojima ostaju u vrhu tabele u grupi Centar. Zenički hakleri imaju skor od 22:5 u golovima. U dosadašnjem dijelu lige najefiksaniji je Anel Dedić sa 5 postignutih golova, Krehmić je  upisao 4 a Bajrić i Ramić po 3 gola.

U narednom 5. kolu Neimari igraju još jedan derbi. Putuju u goste ekipi Futsal Željezničara iz Sarajeva. (M.P.)