Čelik slavio protiv Azota sa rezultatom 3:0

Sa tri gola u mreži ispratili su nogometaši Čelika sa Bilinog polja ekipu Azota iz Vitkovića.

Utakmica je odigrana u okviru 26. kola Druge lige Centar. Bila je ovo deseta uzastopna pobjeda crno-crvenih kojom su se utvrdili na trećem mjestu na tabeli. Prvo poluvrijeme Čelik-Azot završeno je bez golova. U drugom dijelu Čelik je opravdao ulogu favorita. Trener Armin Duvnjak u igru je uveo Kolića, Arnautovića i Salkića. Domaći su mrežu gostiju načeli u 50-oj minuti golom Kolića za 1:0. Na 2:0 povisio je istio igrač u 70-oj minuti utakmice. Konačnih 3:0 za Čelik bilo je u finišu meča kada je pogodio Čančar.

U 26. kolu pobjede u gostima ostvario je i vodeći dvojac na tabeli. Stupčanica je bila bolja od Krivaje sa 1:3 dok je Bosna slavila sa 0:1 kod Moševca. Na tabeli Druge lige Centar  poredak je ostao isti. Stupčanica  je prva sa 67 bodova, druga Bosna ima 64 boda. Treći je Čelik sa omjerom 17 pobjeda, 6poraza i 3 neriješena rezultata. Trenutni bodovni saldo zeničkog ligaša je 54 poena. Naredno 27. kolo koje se igra tokom vikenda  Čeliku donosi gostovanje u Maglaju kod  ekipe Natrona koja se nalazi na 12. mjestu sa 28 bodova. (M.P.)