Košarkaši “Čelika” upisali osmi prvenstveni poraz

Osmi prvenstveni poraz upisali su košarkaši “Čelika”. U okviru 10. kola prvenstva BiH poraženi su u Bijeljini od “Radnika” sa 107:76.

Poluvrijeme je bilo 48:39 za domaćina. Ekipa Bojana Stevanovića uspjela je držati ritam u prvoj dionici koja je završena sa 27:22 za “Radnik”. “Čelik” je u drugoj četvrtini uspio smanjiti veliku prednost domaćina na minus 9 poena. Na odmor se otišlo sa 48:39. Drugo poluvrijeme bilo je u znaku domaćina. Treća četvrtina okončana je sa 59:39. U posljednjih deset minuta “Radnik” bježi na plus 32 poena, kod rezultata 81:49. Susret je završen sa 107:76 za domaćina. U ekipi “Čelika” najefikasniji su bili  Čerkezović 20 sa poena i Podojak sa 19 koševa, dok su Tomić i  Bajramović ubacili  po 11 poena. Kod “Radnika” najefikasniji su bili Kokoruš sa 21 i  Jovanović sa 20 koševa. Nakon 10. odigranih kola “Čelik” je posljednji na tabeli sa omjerom 1 pobjede i 8 poraza i sa 10 bodova.

U narednom 11. kolu “Čelik” je domaćin ekipi KK “Promo” iz Donjeg Vakufa. U ostalim mečevima 10. kola postignuti su sljedeći rezultati: Sloboda-Spars 87:70, Promo-Borac 71:88 i Zrinjski-Bosna 82:87. Utakmica Posušje-Mladost igra se večeras dok je susret Bratunac-Široki na programu 29.decembra. U 10 kolu slobodna je ekipa “Leotara”. (M. P.)