Džumhur pobijedio Lenza i plasirao se u 3. kolo kvalifikacija za Australian Open

Džumhur je danas u 2. kolu kvalifikacija za Australian Open kao 118. igrač svijeta igrao protiv Nijemca Juliana Lenza, koji se nalazi na 245. mjestu ATP liste te ga je savladao rezultatom 2:0 u setovima (6:2, 6:2).

Naš teniser je otvorio meč servisom bez izgubljenog poena, a potom je napravio break u četvrtom gemu za prednost 3:1. Drugi break je napravio u osmom gemu za osvajanje prvog seta rezultatom 6:2 u gemovima.

Na otvaranju drugog seta break pravi Lenz i stiže u vodstvo, a potom servira bez greške za 2:0. Džumhur nakon toga popravlja servis i smanjuje zaostatak za Nijemcem, a onda i vraća break za izjednačenje 2:2. Naš teniser je u nastavku meča prešao u vodstvo i u šestom gemu oduzeo servis protivniku za 4:2. Drugi set je priveo kraju trećim breakom i dobio ga rezultatom 6:2, čime je upisao pobjedu u ovom meču i ovjerio plasman u 3. kolo kvalifikacija za Australian Open.

Protivnik će mu biti bolji iz duela Mohamed Safwat (153. ATP) – Kimmer Coppejans (175. ATP).