U crveno – crnom derbiju odigranom večeras na Bilinom polju nogometaši Čelika savladali su Slobodu sa 2:1.

Prvo poluvrijeme proteklo je u velikoj borbi sa obje strane. Iako nije bilo velikih prilika Čelik je poveo u 27. minuti. Kapiten Dedić je prošao po lijevoj strani, centrirao na peterac gdje se našao Dilaver koji je samo skrenuo loptu u mrežu Slobode za 1:0.

Na isteku prvog dijela novi gol za Čelik. Jurina je centrirao sa desne strane, lopte preletjela sve igrače, a na drugoj stativi Jamak je prihvata i oštro centrira u srce kaznenog prostora gdje se našao Dilaver i još jednom skrenuo loptu u mrežu za 2:0 što je bio rezultat prvog poluvremena.

Na otvaranju drugog dijela susreta Sloboda postiže gol. U 48. minuti, kombinovali su gosti na sredini terena, a onda je Husejinović sa 30-ak metara šutirao, a loptu uz pomoć stative ulazi u gol za 2:1. Iako smo očkivali da se nakon ovog gola strasti rasplamsaju, ipak ostatak drugog poluvremena je protekao u borbi između dva kaznena prostora bez izglednijih prilika pred oba gola. Vrijedna pobjeda nogometaša Čelik pred gostovanje Tuzla city-u. (D.S.)