Odličan učinak zeničkih ligaša u futsalu

Ekipa zeničkog Calpa slavila je u derbi susretu protiv Kaskade iz Gračanice sa 8:1. Bila je ovo pobjeda za titulu jesenjeg prvaka u Prvoj ligi Federacije grupa Sjever.

Nažalost, pobjeda je bila u sjeni povrede trenera i najboljeg igrača Calpa, Emina Omerdića, koji je u 10. minuti zbog teže povrede noge napustio teren.

Prvo poluvrijeme završeno sa 4:1 za Calp. Za konačnih 8:1 najzaslužniji je Admir Zukan sa 6 golova, dok su po jedan postigli Šabanović i Hamzić.

Prvi dio takmičenja Calp i Kaskada završili su sa istim brojem bodova, po 18 i omjerom 6:1 u pobjedama. Zenički Calp ima bolju gol razliku i zasluženo je prvi.

U posljednjem kolu prvog dijela i drugi zenički ligaš Drugari-Čelik upisali su pobjedu. U gostima su bili bolji od Bosne Kompred iz Tuzle sa 3:2.

Strijelci za Drugare bili su Bajramović, Šehić i Delić. Zeničkim Drugarima bila je ovo druga prvenstvena pobjeda u prvom dijelu lige. (M.P.)