Poraz od Sjeverne Irske

Ženska nogometna “A” reprezentacija BiH doživjela je poraz u okviru drugog kola B3 grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2025. godine. U trening centru Nogometnog saveza BiH u Zenici bolja od naše selekcije bila je Sjeverna Irska sa 1:3. Nakon prvog poluvremena u kojem su naše djevojke bile bolje i stvorile više prilika gošće su povele u 54. minuti kada je precizna bila Wade. Uzvratila je naša selekcija dvije minute kasnije. Na asistenciju Gačanice pogodila je Milinković. U 60. minuti nakon greške u našoj odbrani Bell je dovela Sjevernu Irsku u vodstvo od 1:2. Kada smo krenuli po još jedno brzo izjednačenje, gostujuća selekcija je postigla i treći gol, a pogodila je Magill. Pad koncentracije i nekoliko individulanih grešaka košatali su nas i drugog poraza u ovim kvalifikacijama. Nastavak kvalifikacija je krajem maja kada ćemo gostovati Malti, te par dana kasnije kada ćemo ugostiti Portugal. (N.G.)