Salines Neimari upisali domaću pobjedu protiv Slobode Kompred

Malonogometni klub Salines Neimari upisao je i sedmu prvenstvenu pobjedu.

U okviru 13. kola Premijer futsal lige BiH na domaćem parketu pred oko 800 gledalaca slavili su sa 7:4 protiv Slobode Kompred iz Tuzle. Poluvrijeme je bilo 2;1 za domaće. Gosti su poveli u 7. minuti greškom domaće odbrane. Strijelac je bio Husejnović. Samo minut kasnije domaći su izjednačili golom Nasira Hodžića. Na poluvrijeme se otišlo sa 2:1, drugim golom Hodžića. Drugo poluvrijeme domći su otvorili sa dva euro gola kapitena Seldina Zatagića. Pogađao je u 22. i 24. minuti sa velike udaljenosti, iz svog kaznenog prostora direktno u mrežu gostiju. Sloboda je smanjila na 4:2 u 26. minuti golom Smajića. Na drugoj strani u 25. minuti Salkić je zatresao mrežu gostiju za 5:2. Najbolji strijelac na susretu Hodžić je u 28. minuti svojim trećim golom povisio na 6:2. Domaći su se opustili u finišu, što su gosti iskoristili da umanje poraz. U 29. minuti Buljubašić je smanjio na 6:3. Hodžić svoj četvrti gol na utakmici postiže u 31. minuti za 7:3. U samom finišu Husejnović je pogodio za konačnih 7:4 za Salines Neimare. Nakon 13. kola Neimari su četvrti na tabeli sa 21 bodom i omjerom od sedam pobjeda i šest poraza. U narednom 14. kolu Salines Neimari gostuju kod Željezničara. (N.G.)