Četvrta pobjeda Salines-Neimara

Neimari

Futsal klub Salines-Neimari iz Zenice upisao je četvrtu prvenstvenu pobjedu u Premijer futsal ligi BiH. Na domaćem parketu sa 4:2 zenički Neimari bili su bolji od Borca iz Banja Luke.

Poluvrijeme je bilo 3:1 za domaćina. Gosti su poveli u 5. minuti golom Munjiže. Na 1:1 domaći su u 9. minuti izjednačili golom Brljaka. Na 2:1 povisio je dva minuta kasnije Dedić. Strijelac trećeg gola za Zeničane bio je Salčin u 14. minuti. U drugom dijelu susreta publika je vidjela još dva pogotka. Gosti su smanjili na 3:2 u 37. minuti. Pogodio je Mirković. Konačnih 4:2 za ekipu trenera Dženana Muminovića postavio je Šišić. Bila je ovo četvrta pobjeda zeničkog ligaša.

Zenički Salines-Neimari su na 4. mjestu tabele sa 12 bodova, četiri pobjede i tri poraza, gol razlika 22:20. U narednom 8. kolu zenički MNK Salines-Neimari gostuju kod MNK Sloga (Gornji Vakuf/Uskoplje). (M. P.)