Košarkašice Čelika upisale drugu prvenstvenu pobjedu

Košarkašice Čelik BH Telecom upisale su drugu prvenstvenu pobjedu. Na domaćem parketu slavile su protiv Mladog Krajišnika sa 76:65.

Prvu četvrtinu gošće su riješile u svoju korist sa 14:21. I na poluvremenu gošće imaju prednost od 30:33. U narednoj trećoj četvrtini izabranice trenera Armela Mujakovića prave preokret i na odmor se odlazi sa 24:14 za Čelik. U posljednjoj četvrtini košarkašice Čelika su uspjele održati  prednost  i susret je završen pobjedom domaće ekipe 75:65. U domaćoj ekipi Čelika najbolje su bile Amna Isaković sa 22 poena 10 skokova, Almedina Ahmić sa 17 poena, 11 skokova i Berina Mustafica sa 10 poena. Kod ekipe Mladog Krajišnika najbolje su bile Jana Guska sa 18 poena, Anđela Slijepčević sa 11 poena i Milica Sirovina sa 8 poena i 11 skokova. Čelik je trenutno na omjeru 2 pobjede i 1 poraz. U narednom, 5. kolu, košarkašice Čelika gostuju u Brčkom kod ekipe Lavovi. (M.P.)