Poraz zeničkih odbojkašica

U trećem kolu Super lige Federacije BiH za odbojkašice u grupi Jug oba zenička ligaša doživjela su poraz. Odbojkašice Željezare Zenica na domaćem parketu sa 1:3 izgubile su od Novog Grada iz Sarajeva.

Domaće odbojkašice uspjele su samo u drugom setu parirati raspoloženim gošćama kod rezultata 25:16. Ostatak meča bio je u znaku gošći iz Sarajeva. Identičan poraz doživjele su i odbojkašice Čelik-R u gostima Čapljine. U tri odigrana kola Željezara i Čelik-R upisali su po jednu pobjedu. Čelik je četvrti sa 4 poena dok je Željezara osma sa 2 boda. U grupi Jug maksimalan učinak od tri pobjede imaju Centar ORT Sarajevo i Čapljina sa po 9 bodova. U nastavku lige zeničke odbojkašice očekuju dva teška susreta. Čelik-R će ugostiti Novi Grad, dok Željezara putuje u goste uvijek neugodnoj ekipi Breze 1934. U Prvoj  ligi Federacije BiH poraz su upisale i članice Blok outa. Izgubile su od Slobode II sa 3:1. (M. P.)