Košarkašice Čelika poražene od ekipe Orlovi

Košarkašice Čelika poražene su u derbi susretu 13.kola prvenstva BIH za žene.Na domaćem parketu izgubile su od Orlova sa 60:89.

Gošće  bolje otvaraju utakmicu serijom od 0:7. Na kraju prve četvrtine je 18:18.U druoj četvrtini ekipas Orlova bježi na 20:45 i na poluvrijeme odlazi sa 30:54.Gošće u nastavku imaju dominaciju na parketu.Treća četvrtina završena je sa 42:75.Iako su  posljednu dionicu dobile sa 18:14 košarkašice Čelika poražene su sa 60:89.U ekipi Čelika su bile dvije igračice sa double-double učinkom ,Ajla Selimović sa 22 poena i 11 skokova, te Almedina Ahmić sa 19 poena i 13 skokova.U ekipi Orlovi najefikasnije su bile Vladinka Erak 23 i Tamara Rajić sa  19 poena. Košarkašicama Čelika ovo je četvrti poraz u prvenstvu uz sedam pobjeda. Sa 18 bodova su trenutno na petoj poziciji na tabeli.U narednom 14.kolu košarkašice Čelika gostuju ekipi KK Lavovi iz Brčkog.  (M.P.)