Pobjeda košarkašica Čelika protiv Igmana

Prvi dio košarkaškog prvenstva BIH za žene košarkašice Čelik Subora završile su gostujućom pobjedom u protiv Igmana sa 53:96.

Prvu četvrtinu zeničanke su okončale sa plus osam poena, bilo je 14:22. Rezultat poluvremena glasio je 29:50. Na početku trećeg perioda serija Čelika od 10 :0, čime izabranice trenera Armela Mujakovića bježe na plus 36 poena. Na posljednji odmor otišlo se sa 41:76. Posljednju četvrtinu zeničanke su riješile su svoju korist sa konačnih 53:96. Najbolje u ekipi Čelika bile su kapitenka Ajla Selimović i Almedina Ahmić sa double-double učinkom, Ajla  je upisala 33 poena i 17 skokova, a Almedina sa 21 poenom  i 10 skokova. Nakon  nepotpunog 11. kola košarkašice Čelika su na omjeru od sedam pobjeda i tri poraza i dijele treću i četvrtu poziciju sa ekipom RMU Banovića sa 17 bodova. Košarkaško prvenstvo BiH za žene nastavlja se već narednog vikenda utakmicama 12. kola. Košarkašice Čelik Subor 15. januara gostuju u Trebinju kod Leotara. (M.P.)