U21 BiH zabila tri gola U21 Belgiji i pobijedila

U21 BiH je večeras na stadionu “Asim Ferhatović Hase” u Sarajevu u susretu osmog kola grupe 9 kvalifikacija za EURO savladala Belgiju rezultatom 3:2.

Belgijanci, koji su večeras bili veliki favoriti, su poveli golom De Smeta u sedmoj minuti.

Ipak, naši momci su poravnali u 29. minuti preko Milana Savića, da bi dvije minute kasnije Ševkija Resić zabio fantastičan gol i donio prednost BiH.

Gosti su nastojali doći do izjednačenja u nastavku, ali Stefan Kovač u 70. minuti postiže treći gol za našu reprezentaciju.

Konačnih 3:2 postavlja Openda iz penala u 90. minuti.

Za BiH su igrali Dujmovoić, Beganović, Milojević, Mujakić, Pidro, Đokanović, Marić, Resić, Kovač, Savić i Lukić. Priliku sa klupe su dobili Hajdarević, Mulahusejnović, Begić, Šehić i Salčin.

Njemačka je osvojila prvu poziciju u grupi 9 sa 18 bodova i plasirala se na EURO. Belgija je završila kao druga sa 13, BiH je na trećem mjestu sa 11, Vels ima devet, a Moldavija sedam bodova.