Mladi atletičari AK Zenica ostvarili zapažene rezultate na Prvenstvu BiH u Sarajevu

Atletski klub Sarajevo bio je domaćin Državnog prvenstva u atletici za dječake i djevojčice.

Atletski klub Zenica nastupio je sa 25 takmičara, od kojih 8 van konkurencije. U takmičarskom dijelu dobre rezultate ostvarili su Muhamed Čančar u disciplini disk sa daljinom 33,64 m, koji je bio drugi, dok je u kugli sa daljinom 11,53 m bio treći. Drugo mjesto osvojila je Adna Hodžić u koplju sa 26,58 m. Bronzane medalje osvojili su Irna Kapković u skoku u dalj sa 4,65m, Zerina Sivac u trci  na 600 m, Ema Mangić na 2000 m. Ostali takmičari plasirali su se od 4 mjesta i niže.

Osam zeničkih starijih atletičara nastupilo je van konkurencije i prvenstvo im je poslužilo kao priprema za naredna takmičenja. To su Maid Redžić i Samir Hodžić u skoku u vis, Sedin Heco u troskoku, Mediha Salkić u disku, Eldar Dautović, Amila Kahriman, Amel Aščerić i Faris Kobilica u trci na 400 m. Naredno takmičenje iz kalendara Atletskog saveza BiH je Državno prvenstvo za pionire i pionirke koje će se održati 26. maja u Čitluku. (Mirsad Pripoljac)