TKD Klub Start osvojio medalje na Kupu BiH u Vogošći

Prvog dana vikenda u Vogošći je održan prvi Kup Bosne i Hercegovine u organizaciji TKD saveza BiH. Na takmičenju je bilo oko 400 takmičara iz 25 klubova.

Taekvando klub Start iz Zenice je nastupio, kao i uvijek u borilačkom dijelu takmičenja. Taekwondo je prvenstveno kontaktni borilački sport i u veoma jakoj konkurenciji osvojili su 6 zlatnih i 2 srebrene medalje, a nastupili su sa osam takmičara.

U ukupnom poretku osvojili su treće mjesto u kategoriji mlađi kadeti. Za najboljeg juniora turnira proglašen je Irvin Đananović.

Osvojene medalje:

Edah Dilaver, Irvin Đananović Ena Šehović Bakir Muračević, Haris Behrem i Tarik Duranović izborili su zlatne medalje, dok su bronzane medalje osvojili Anes Kadric i Merijem Tutić.

TKD klub Start ne prestaje sa radom niti za vrijeme ljetnog raspusta, a slijedeća aktivnost jeste ljetni kamp na Boračkom jezeru, koji je fantastična prilika za treninge u prirodi, kao i odmor za roditelje, bez čije pomoći ovaj klub ne bi bio najbolji u gradu. (M.P.)