Polovičan učinak košarkašica Čelika i Jumpera

Polovičan učinak imale su zeničke košarkašice u okviru 9. kola Prvenstva BiH.

U prvoj utakmici 9. kola košarkašice Jumpera upisale su gostujuću pobjedu. U Banja Luci su sa 58:51 pobijedile ekipu Mladog Krajišnika. Poluvrijeme je bilo 34:34. U redovima ŽKK Mladi Krajišnik najefikasnije su bile Lukić sa 19 i Devura sa 16 poena. Kod Jumpera bolje od ostalih bile su Omerdić sa 15, Begenešić je ubacila 14, a Kahrić 12 poena. Košarkašice Jumpera su trenutno na omjeru od šest pobjeda i tri poraza i sa 15 poena su četvrte na tabeli.

Stariji zenički ligaš Čelik BH Telekom poražen je u derbi susretu na domaćem parketu od Orlova sa 63:95. Poluvrijeme je bilo 30:29. Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Selimović sa 13 i Mustafica sa 11 koševa. Kod Orlova najzaslužnija za pobjedu bila je Mužević sa 27 poena. Košarkašicama Čelika ovo je drugi poraz u prvenstvu uz sedam pobjeda.

Ekipa trenerice Aide Kalušić je na trećoj poziciji sa 16 bodova. U narednom 10. kolu Jumper će ugostiti ekipu Zrinjski 2010 iz Mostara, dok Čelik gostuje kod ekipe Igmana iz Istočne Ilidže. (M. P.)