Njemačka poslije preokreta u drugom poluvremenu savladala Zmajeve

Košarkaška reprezentacija Njemačke savladala je Bosnu i Hercegovinu rezultatom 92:82 u drugom kolu Grupe B Evropskog prvenstva.

Izabranici Adisa Bećiragića su trojkom Muse otvorili susret. Zmajevi su u četvrtoj minuti imali prednost od sedam poena razlike.

Bh. košarkaši su sjajnom igrom u odbrani i raspoloženim Musom i Nurkićem prvu četvrtinu završili sa prednošću 20:18.

Zmajevi su otvorili sjajno i drugu četvrtinu, te su došli do devet poena prednosti (29:20).

Nurkić i Musa ponovo su odigrali sjajnu dionicu, odbrana je bila na nivou, te se došlo do maksimalne prednosti od 12 poena, a na poluvrijeme su bh. košarkaši otišli sa pet poena prednosti (47:42).

Njemačka na početku treće četvrtine pravi seriju 10:0 i dolaze do preokreta.

Bh. košarkaši su tek preko Nurkića u petoj minuti postigli prve poene u drugom poluvremenu, a domaćin turnira je treću četvrtinu dobio sa 28:11, a rezultat je glasio 70:58.

Njemačka je u posljednjoj četvrtini nastavila ono što je u prethodnoj. Na otvaranju posljednje dionice su došli do plus 17. Međutim Zmajevi su se vratili u igru, te tri minute prije kraja približili na šest poena zaostatka, ali nije bilo snage za preokret.

Najefikasniji u redovima Njemačke bili su Schroder i Wagner sa po 18 poena.

U našoj reprezentaciji najefikasniji je bio Musa sa 28 poena, dok je Nurkić ubacio 21 koš.

Bh. košarkaši naredni susret igraju sutra u 17:45 protiv Slovenije.