Uspješna proba RK Čelika

Rukometaši Čelika i Nove Bile odigrali su prvu prijateljsku utakmicu pred početak nove prevenstvene sezone u Prvoj ligi FBiH. Ekipa Čelika je ostvarila sigurnu pobjedu sa 38:21.

Poluvrijeme je bilo 17:8 za Čelik. Oba trenera dali su šansu svim raspoloživim igračima, tako da je za Čelik nastupilo svih 18, a za RK Nova Bila svih 16 igrača. Junak utakmice je golman i kapiten Čelika Mevludin Čehajić sa 20 odbrana, a u ovoj utakmicu na golu je debitovao i 16-godišnji junior iz Čelikovog podmlatka Tarik Škaljo, koji je imao 3 odbrane.

Na kraju susreta trener Čelika Ljubomir  Filipović, trener Čelika:
Zadovoljan sam onim što sam vidio na terenu. Moja ekipa je djelovala borbeno, uz želju svakog od igrača da se nametnu u igri, iako je ovo prva utakmica i igrači su još teški. Može to još i mnogo brže i mnogo jače. Svih 18 igrača su dobili šansu da se pokažu na terenu. Čestitam gostima na hrabroj, žestokoj i borbenoj igri svih 60 minuta“, rekao je trener Ljubomir  Filipović.

U srijedu, 31. avgusta, RK Čelik gostuje u Donjem Vakufu, protiv istoimenog ligaša Prve lige FBiH. (M. P.)