Na prvenstvu učestvovalo 200 takmičara iz BiH

Atletski klub Zenica bio je tokom vikenda domaćin pojedinačnog prvenstva BIH za pionire i pionirke.

Na prvenstvu je učestvovalo 200 takmičara iz 24 BH kluba. Od zeničkih atletskih nada najbolje rezultate ostvarili su: Kanita Brka u bacanju kugle sa daljinom 11,90 metara što je bilo dovoljno za zlatnu medalju. Njen klupski kolega Adijan Dujak okitio se također, zlatom u skoku u dalj sa preskočenih 4,75 metara. Adijan je bio treći u disciplini 300 metara sa vremenom 45,36 sekundi. Davud Alić u bacanju kugle osvojio je srebrenu medalju sa daljinom od 10,06 metara. Ilhana Šehić na 800 metara bila je treća sa vremenom 2:40,97. U okviru pionirskog prvenstva van konkurencije nastupili su: Sajra Selimović u skoku u vis sa preskočenih 150 cm, dok je Sedin Heco u troskoku postigao rezultat od 15,05 metara. (N.G.)