Zeničani osvojili šest medalja na Državnom prvenstvu u taekwondo-u

Zenica je jučer bila domaćin Državnog prvenstva u taekwondo-u. Na turniru je nastupilo 393 takmičara iz 38 klubova iz cijele Bosne i Hercegovine.

Taekwondo klub “Zenica” nastupio je sa devet takmičara koji su ostvarili zapažene rezultate i osvojili šest medalja. Irma Kulačić postala je državna prvakinja sa tri ubjedljive pobjede, te nastavila sa nizom dobrih rezultata i po ko zna koji put osvojila zlatnu medalju.

Arduana Spahić sa ubjedljivom pobjedom i izgubljenom finalnom borbom i Tin Jurešić osvojili su druga mjesta te postali državni viceprvaci u svojim kategorijama.

Amna Kulačić, Anes Delić i Ajnur Dizdarević osvojili su treća mjesta, a Faris Skopljak, Irhad Sivac i Asija Spahić ovaj put nažalost završili su bez plasmana.

U ukupnom poretku mlađe kadetkinje Taekwondo kluba “Zenica” je osvojio 3. ekipno mjesto. (M. P.)