Čelik i Sarajevo podijelili bodove na Bilinom polju

Nogometaši Čelika i Sarajeva odigrali su neriješeno 0:0, u posljednjoj utakmici drugog kola Premijer lige BiH.

U 10. minuti Hebibović je proigrao Milanovića na lijevoj strani, koji je pokuašo u kaznenom prostoru Čelika pronaći Velkoskog, ali je odbrana Čelika pravovremeno reagovala.

U 26. minuti Milanović ponovo prolazi po lijevoj strani, oštro centrira, ali Pavlović brani. Čelik je pokušao iz slobodnog udarca, Jamak šutira preko gola. Dvije minute kasnije u prilici su Dilaver i Huseinbašić, ali gostujući stoper Šerbečić odnosi loptu ispred napadača Čelika.

Prvo poluvrijeme završilo je sa dva pokušaja Tatara, koji nije uspio zatresti mrežu Čelika.

Na otvaranju drugog dijela, sjajna prilika za goste. Odbrana Čelika je pogriješila, a u prilici se našao Guzina, ali je Pavlović na vrijeme skratio ugao, i napadač Sarajeva je šutirao pored gola.

Nogometaši Čelika su mogli do gola u 80. minuti, kada se nakon kornera lopta odbila do Blaževića, koji šutira sa 27 metara i umalo prevari golmana Kovačevića. Utakmicu su zaključili gosti prilikom u 88. minuti, kada je Tatar bio sam ispred golmana Čelika, koji fantastično brani, i koji je u ovoj utakmici bio najbolji igrač Čelika.

Do kraja nije bilo promjena i derbi je završen podjelom bodova 0:0. (Nedžad Glibo)