Juniorska reprezentacija poražena u prijateljskom susretu od Srbije

Juniorska U-18  reprezentacija BIH poražena je danas u Trening centru u Zenici u prijateljskom meču sa odgovarajućom selekcijom Srbije sa 1:2.

Izabranici selektora Slavena Muse poveli su u 35. minuti iz penala golom Hasića. Gosti su izjednačili u 42. minuti pogodkom Zukića. Pobjedonosni pogodak za konačnih 1:2 za goste upisao je u sudijskoj nadoknadi vremena Mitrović. BH juniore  u narednom periodu očekuju kvalifikacije za plasman u elitni krug kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine u Sjevernoj Irskoj. U  narednim kvalifikacijama protivnici naših juniora će biti selekcije Engleske, Sjeverne Makedonije i Luksemburga. U-18 juniorska reprezentacija BIH odigraće  narednog mjeseca očekuje  prijateljski dvomeč i sa selekcijom Crne Gore, a do novembra  kada će igrati kvalifikacije u planu su i susreti  protiv reprezentacija Češke i Albanije.(Mirsad Pripoljac)