Košarkaši Čelika slavili u derbiju protiv Promo D.V.

Derbi susret A1 lige protiv ekipe Promo, košarkaši Čelika riješili su u svoju korist. Slavili su rezultatom 78:63.

Prvu dionicu domaći košarkaši otvorili su nervozno. Igralo se izjednačeno sa mnogo grešaka na obje strane. Prvu dionicu gosti su riješili sa 15:16.

U nastavku, izabranici trenera Armela Mujakovića zaigrali su puno bolje. Uspjeli su iskontrolisati igru, što se odrazilo na rezultat. Na početku, upisali su seriju od 8:0 za 23:19.

Na kraju prvog dijela, Čelik je imao plus 10 poena. Bilo je37:27.

U trećem periodu, domaći košarkaši držali su goste na plus 10 razilke. Deset minuta prije kraja bilo je plus 15 koševa-57:42.

Na početku posljednje dionice Promo je smanjio na 8 poena, 58:50. Međutim, domaćin je uspio zadržati tempo igre, dok gosti nisu imali snage za preokret rezultata.

Susret je okončan zasluženom pobjedom Čelika sa 78:63.

Kod domaćih, najzaslužniji za pobjedu bili su Adi Bambur sa 24 poena i 13 skokova, Avdibegović je imao 18 poena i pet asistencija, Ermin Mešinović 11 poena i 13 skokova. Kod gostiju, Križanović je upisao 25 poena i 12 skokova, dok je Pirić dodao za 11 poena.

Trener gostiju, Suad Hodžić, tri minute prije kraja utakmice dobio je tehničku grešku i diskvalifikaciju, pa je udaljen sa klupe.

Nakon večerašnje utakmice Čelik ima omjer 8:5 u pobjedama. (M.P.)