Sedam medalja za karatiste Čelika u Bugojnu

Karate klub Futura iz Bugojna bio je organizator 16. Međunarodnog  karate kupa FUTURA 2019.

Na turniru je učestvovalo 29 klubova sa oko 250 takmičara i takmičarki. Karate klub Čelik je nastupio sa 6 takmičara koji su osvojili 7 medalja. Lana Zakić je osvojila zlato u borbama do 12 godina, -40 kg, i bronzanu medalju u kategoriji kate do 13godina. Džejna Džaferbegović je osvojila zlato u apsolutnoj kategoriji borbe, seniorke. Tarik Alispahić izborio je  zlatnu medalju u kategoriji dječaci do 10godina. Bronzane medalje su još osvojili Adna Žilić kate djevojčice 11godina,  šestogodišnji Kan Selimović u kategoriji kate, i Kenan Pojskić kategorija dječaci 13godina, kate. U karate klubu Čelik u narednom periodu planiraju nastupe na Orhideja kupu u Novom Travniku , Ajvatovica Kupu i turniru Perfekt Open Sarajevo.(Mirsad P.)