Uspješan posljednji vikend u maju za atletičare Zenice

Posljednji vikend u maju bio je veoma uspješan za zeničke atletičare. Najbolji rezultat ostvario je Mesud Pezer.

Na 19. međunarodnom Atletskom mitingu u Slovenskoj Bistirci u Sloveniji, u disciplini bacanje kugle, sa hicem od  20,36 metara osvojio je treće mjesto. Na istom takmičenju Sedin Heco u troskoku bio je također treći, sa preskočenih 14,93 metra. Mediha Salkić je u kladivu bila četvrta, dok je Hamza Alić bio peti u bacanju kugle. Na prvenstvu BiH za pionire i pionirke održanom u Čitluku Zerina Sivac u trci na 600 m bila je prva. Njena klupska kolegica Ema Mangić u istoj disciplini zauzela je treće mjesto. Solidan plasman ostvarili su: Ermin Mujezinović, Sara Dorić, Ines Kavaz i Kanita Brka.(Mirsad Pripoljac)