Odlični rezultati takmičara Karate kluba Perfekt na tri turnira

U subotu 11.05.2024.godine takmičari Karate kluba Perfekt učestvovali su na 24. Međunarodnom memorijalnom turniru “Rašid Buća” u Ilijašu. Turnir je okupio iz dvije države 46 klubova sa 544 prijave i 494 učesnika. Karate klub Perfekt je učestvovao sa devet takmičara u 18 kategorija, te suukupno osvojili 14 medalja i to tri zlatne, sedam srebrenih i četiri bronzane.

Prva mjesta i zlatne medalje su osvojili :
– Adilović Adila KATE – Djevojčice – Oranž pojas (10 g)
– Huseinspahić Demir KATE – Dječaci 9 g.
– Bošnjak Merjem BORBE – Djevojčice 11 g. +44kg

Drugo mjesto i srebrene medalje su osvojili :
– Bektaš Dalija KATE – Djevojčice – Žuti pojas (-7 g)
– Adilović Adila KATE – Djevojčice – Oranž pojas (9 g)
– Adilović Adila BORBE – Djevojčice 8/9 g. -36kg
– Huseinspahić Demir KATE – Dječaci 10 g.
– Smajić Adna BORBE – Djevojčice 10 g. -34kg
– Isaković Amina BORBE – Djevojčice 10 g. +40kg
– Pinjić Dalia BORBE – Djevojčice 11 g. -36kg

Treće mjesto i bronzane medalje su osvojili :
– Bektaš Dalija KATE – Djevojčice – Žuti pojas (6 g)
– Bošnjak Merjem KATE – Djevojčice 11 g.
– Macanović Sumeja BORBE – Djevojčice 11 g. -44kg
– Smajić Adna KATE – Djevojčice 10 g.

Članica Perfekta Adilović Adila sa ukupno osvojene tri medalje proglašena je za najuspješniju takmičarku turnira u neslužbenim kategorijama, te joj je organizator uručio zlatni pehar za najuspješniju takmičarku.

Dan kasnije, u nedjelju 12.05.2024.godine takmičari ovog kluba učestvovali su na karate turniru 14. Karate-sport prijateljstva-Usora open 2024 u Usori. Turnir je okupio 38 klubova sa 473 prijave i 353 učesnika. Karate klub Perfekt Zenica je učestvovao sa šest takmičara u 15 kategorija i ukupno smo osvojili 10 medalja i to četiri zlatne, jednu srebrenu i pet bronzanih medalja.

– Jusić Jusuf KATE – Dječaci – Žuti pojas (9 g)
– Jusić Jusuf KATE – Dječaci – Žuti pojas (10 g)

Treća mjesta i bronzane medalje su osvojili :
– Jusić Nahla KATE – Djevojčice – Žuti pojas (8 g)
– Hasanbašić Kaan KATE – Dječaci 10 g.

Jusić Jusuf sa osvojene dvije zlatne medalje je zauzeo visoko prvo mjesto kao najuspješniji takmičar turnira u neslužbenim kategorijama.

Isti dan, u nedjelju takmičari Perfekta učestvovali su na 18. Internacionalnom karate turniru “PLJEVLJA OPEN 2024” u Crnoj Gori. Turnir je okupio sedam drzava, 37 klubova sa 528 prijava i 346 takmicara.

Karate klub Perfekt Zenica je učestvovao sa tri takmičarke u šest kategorija i ukupno su osvojili četiri medalje i to tri srebrene i jednu bronzanu medalju.

Srebrene medalje su osvojile :
– Amina Isaković KATE djevojčice U10 apsolutni nivo
– Dalia Pinjić KATE djevojčice U11 apsolutni nivo
– Merjem Bošnjak BORBE djevojčice 11 godina 44+ kg

Bronzanu medalju je osvojila :
–  Merjem Bošnjak KATE djevojčice U11 apsolutni nivo

Ekipu kluba su predvodili treneri kluba Ivana Džanković i Nermin Bošnjak.

Sljedeći vikend nastupamo na dva turnira u Sarajevu. Krajem mjeseca maja putujemo sa Reprezentacijom Bosne i Hercegovine na Balkansko karate prvenstvo u Istanbul-Turska, gdje nastupaju naše dvije reprezentativke Amina Isaković i Merjem Bošnjak, poručili su iz Karate kluba Perfekt Zenica.