Poraz košarkašica Jumpera u Mostaru, Čelik sutra dočekuje Igman

Košarakšice Jumper Taurusa poražene su sinoć u Mostaru od ekipe Zrinjskog 75:70 u okviru 21. kola Prvenstva BiH.

Prva dva perioda zeničanke su ponovo odigrale jako loše i na poluvremenu su imale zaostatak od 16 poena razlike. Treći period kao i u utakmicu sa Play off-om odigrale su izabranice Eldara Durmića odlično, te su na kraju trećeg perioda imale aktivan rezultat 58:53. Četvrti period vidjeli smo veliku borbu sa obje strane, došle su košarkašice Jumpera i do 71:70 minut i pol do kraja utakmice, imale napad za vodstvo, ali su sa nekoliko grešaka i prije svega nedostatka koncentracije izgubile nekoliko lopti što su domaće igračice iskoristile i slavile sa 75:70. Amna Kahrić sa 20, Aleksandra Begenišić sa 18 poena i 17 skokova, te Kanita Smajić sa 11 poena bile su najbolje u redovima Jumpera. S druge strane domaći tim su predvodile Sara Herceg sa 21, Katarina Mihalj sa 19 i Katja Bakalar sa 16 poena. U naredom, 22. kolu košarkašice Jumper Taurusa ugostit će Kozaru. Što se tiče košarkašica Čelika, one će svoj meč 21. kola igrati sutra od 20 sati u Areni Husejin Smajlović, a dočekat će ekipu Igmana. (N.G.)