Ubjedljiva gostujuća pobjeda košarkašica Čelika

U prvoj utakmici 10. kola Prvenstva BiH za košarkašice, ekipa Čelik BH Telekom slavila je u gostima kod Igmana sa 68:105.

Poluvrijeme je bilo 30:53 za gošće. Dvocifrene u ekipi Čelika bile su: Ema Mačkić sa 19, Ajla Selimović i Sara Heljić po 14 poena. Kod Igmana najefikasnije Marijana Šehovac sa 23, Ester Koffler 14 inNejra Milavica sa 12 poena.

Sve košarkašice iz rostera Čelika su dobile priliku da nastupe u susretu protiv Igmana. Sve su igrale više od 10 minuta i sve su se upisale u listu strijelaca. Košarkašice Čelika trenutno su na omjeru od osam pobjeda i dva poraza i imaju 18 bodova.

U narednom 11. kolu košarkašice Čelika su domaćini ekipi ŽKK „Leotar 03“ iz Trebinja. Drugi zenički ligaš Jumper u okviru 10. kola sutra od 19 sati u Areni će ugostiti ekipu Zrinjski 2010. (M. P.)