Novi uspjesi i medalje za KK Internacional Zenica

Karatisti zeničkog Internacionala u vikendu iza nas nastupili su na dva prestižna karate turnira.

U Osijeku nastupila je osmočlana ekipa sastavljena od takmičara iz sekcije Doboj Jug. Ova ekipa koja je predstavljala matični klub „Internacional“ u konkurenciji 556 takmičara iz 61 kluba osvojila je 7 medalja. Turnir u Osijeku imao je karakter Izbornog takmičenja za takmičare iz R Hrvatske, te osvojene medalje imaju posebnu težinu. Zlatne medalje osvojili su: Adna Bećarević, kate 9 god. i Kata tim, 13-14 godina (Zajimović Berina, Hozić Šejma, Hozić Ajša). Srebrom su se okitili: Kata tim 9-10 godina (Topčagić Merjem, Hidić Merjem, Bećarević Adna), Hozić Ajša kate, 13 godina, Hidić Merjem, kate 10 godina. Osvojene su i dvije bronzane medalje: Subašić Merjem, kate 12 godina i Topčagić Merjem, kate 11 godina.

Sekcija Zenica, karate kluba „Internacional” nastupila je dan kasnije sa dvanaest takmičara na turniru u Sarajevu. U generalnom plasmanu klub je zauzeo peto mjesto u konkurenciji 64 kluba, 3 zemlje sa 665 učenika i 747 prijava osvojivši 7 zlatnih, 3 srebrene i 6 bronzanih medalja. Takmičar Anis Karić proglašen je za najuspješnijeg muškog takmičara turnira. Zlatne medalje na Mawashi cup-u osvojili su: Hrustić Ahmed, kate 12 godina, Karić Anis, kate 13 godina, Karić Anis, kate kadeti, Karić Anis, kumite 13 god -50 kg, Huseinspahić Sumeja kate juniorke, Arnaut Rejhan, kate 11+ god. žuti pojas, Smailbegović Iman, kate 11+ god. žuti pojas. Srebrena medalja: Čajdrić Eldar, kumite kadeti +70 kg, Smailbegović Iman, kate 11+ god. oranž pojas, Smailbegović Sara, kate 8 god. oranž pojas. Bronzane medalje: Buljić Tarik, kumite kadeti -57 kg, Bašić Indir, kate 10 godina, Bašić Indir, kate 11 godina, Bojić Amina kate kadetkinje, Vardo Jasmina kate -7 god, oranž pojas, Smailbegović Sara, kate -7 god. oranž pojas.

Uprava i treneri kluba prezadovoljni su postignutim rezultatom i najavljuju nastavak sa upisom novih članova te odlazak te na treće kolo Lige ZDK u Zavidoviće 10.12.2023. godine. (M. P.)