Čelični grad – Steel City oprostio se od Kup-a

Ekipa nogometnog kluba Čelični grad – Steel City oprostila se od daljeg takmičenja u Kup-u. U susretu koji je odigran na Kamberovića polju izabranici trenera Almira Karabegovića dobro su namučili federalnog ligaša Jedinstvo iz Bihaća. Iskustvo i malo više sportske sreće donijeli su pobjedu gostima od 2:4.

Gosti su poveli u 21. minuti igre golom Imamagića za 0:1. Pet minuta prije odlaska na odmor domaći su izjednačili preko Čajlakovića na 1:1. Bio je to rezultat prvog poluvremena. U 50. minuti akcijom Pašalića i Jusića domaći su najavili ofanzivnu igru u nastavku. Rezervista Sanjin Subotić u 70. minuti pogađa za novu radost domaćih i prednost od 2:1. Zenički plavi bili su na pragu velikog iznenađenja sve do finiša susreta. Dva minuta prije kraja u 88. minuti gosti su golom Bakića izjednačili na 2:2. U 90. minuti isti igrač zatresao je mrežu domaćina za 2:3. Konačnih 2:4 za Jedinstvo u drugoj minuti sudijske nadoknade vremena postavio je Bajraktarević. Domaćinu ostaje utjeha da su osvojili Kup NS ZDK-a i da su eliminisali drugoligaške ekipe poput Bosne i Koline. Ostaje im prvenstvo u Kantonalnoj ligi u kojem gaje ambicije za prvo mjesto i plasman u Drugu ligu Centar. (M. P.)