Karatisti Čelika nastupili na dva takmičenja tokom prethodnog vikenda

Karate klub Čelik proteklog vikenda učestvovao je na dva turnira.Na Karate Kupu Usora 2023 u konkurenciji 41 kluba i 420 takmičara, ekipa Čelika osvojila je  3 zlatne 2 srebrene i 2 bronzane medalje.

Najuspješniji je bio Elmir Karajkić  je osvojio  dvije zlatne medalje u kategoriji dječaci 9g .Emina Šahman je poslije bronze na Federalnom prvenstvu i 5 mjesta na državnom prvenstvu dobila poziv za reprezentaciju BiH na Balkanskom prvenstvu.Osvojila je  zlatnu medalju kate djevojčice 9g   i srebrenu medalju .Sarah Ekinovic bila je srebrena medalja kate juniorke.Bronze su sovojili:Kan Selimovic i Mehmed Softic . Na Futura kupu u Bugojnu izborili  su  12 medalja .Zlatne medalje su osvojili:Lana Zakić borbe kadetkinje+61 kg,Ismihana Garanovic borbe kadetkinje-61kg,Diandra Gluhić kate djevojčice 13g,Emina Šahman kate .Srebrene medalje su osvojili:Ismihana Garanovic ,Skender Harun ,Karajkić Elmir .Bronzane medalje su osvojili:Adna Karailo,Emina Šahman .Karajkić Elmir .Naredni nastup ekipa karate Kluba Čelik ima  03.juna  u Sarajevu. (M.P.)