Druga uzastopna pobjeda Neimara, u Zenici savladana Usora

Drugu uzastopnu pobjedu u nastavku Prve futsal lige FBIH, grupa Centar  upisali su zenički Neimari.

Na domaćem parketu u okviru 10. kola pobjedili su Usoru sa 5:3. Poluvrijeme je bilo 2:1 za zenički tim. Zaslužena pobjeda ekipe trenera Mersida Burekovića sa kojom su ostali u vrhu tabele. Gosti su poveli u 3. minuti golom Džide.Šest minuta kasnije najbolji pojedinac na susretu Anel Dedić izjednačio je na 1:1.

Povratnik u tim Amar Šišić minut kasnije povisio je na 2:1 za Neimare.U nastavku Dedić je pogodio za 3:1 u 22 minuti.Isti igrač bio je strijelac za 4:1 u 28 minuti susreta.Na 4:2 u 32 minuti smanjio je Džido.U istoj minuti peti gol za zenički tim upisao je Kapetan za 5:2. Posljednji pogodak na susretu minut prije kraja postigao je Suvala za 5:3.Bila je ovo  šesta pobjeda Neimara uz dva poraza od osam odigranih utakmica. U ostalim mečevima 10.kola postignuti su sljedeći rezultati: Futsal Team Tešanj-Vitez 6:8 i Fojnica-Željezničar 6:10.Slobodna je bila ekipa Žepče. Na tabeli vode Neimari sa 18  bodova. Na drugom mjestu je Željezničar takođe sa 18 bodova ali lošijom gol razlikom.Na trečem mjestu je Futsal Team Tešanj sa 16 poena. U narednom 11.kolu Neimari gostuju u Vitezu. (M.P.)