Košarkašice Čelika savladale Leotar

Košarkašice Čelika dobro su se namučile da dođu do pobjede u utakmici 6. kola prvenstva BiH. Na domaćem parketu upisale su pobjedu protiv Leotara 03 sa  84.79.

Početak susreta nije obećavao sretan završetak za zeničke košarkašice. Prvu dionicu gošće su riješile sa 17:19. Na odmor se otišlo sa plus tri za Leotar. Bilo je 43:46. U narednoj četvrtini gošće su bile i na plus devet poena 43:52. Ipak, na posljednji odmor su otišle sa 61:64. Pobjednik susreta riješen je tek u posljednjoj minuti. Rezultat je bio neriješen 79:79. Košarkašice Čelika bolje u završnici kada su ubacile pet poena, a gošće tek jedan, za konačnih 84:79.

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Isaković sa 22 i Ahmić sa 21 poenom. Kod Leotara 03, Milaković je ubacila 21, a Dostinić 20 koševa.

Nakon šestog kola košarkašice Čelika su na omjeru od tri pobjede i dva poraza, jedno kolo bile slobodne. Trenutno su osme na tabeli sa osam bodova.

U narednom 7. kolu KŽK Čelik BH Telecom idu u goste ekipi Jedinstvo Dženex. (M. Pripoljac)