Slabija sezona za Atletski klub Zenica

Protekla  takmičarska sezona u atletskom klubu Zenica nije bila na nivou očekivanog.Izostali su prije svega očekivani  rezultati dvojice vrhunskih atletičara Amlea Tuke i Mesuda Pezera.Klub su početkom sezone napustili Abedin Mujezinović,Mediha Salkić i još neki atletičari .U seniorskoj konkurenciji atletski klub Zenica završio je na drugom mjestu.

„Drugim mjestom u seniorskoj konkurenciji nikako ne možemo biti zadovoljni i gdje smo očekivali ipak da pobjedimo.Bili smo oslabljeni.U zadnjem periodu  ne mamo nekoliko atletičara  koji su nam puno značili.Neki su otišli iz kluba ili su napustili treniranje , tako da nismo zadovoljni tom drugom pozicijom.Ono što nas raduje jeste da smo osnovali skolu atletike koju sada pohađa preko 40 dječaka i djevojčica.Očekujemo iz tog mladog pogona ustvari od te djece ukoliko istraju i da ostanu da treniraju da ćemo sigurno za naredne dvije do tri sezone pokazati pravu sliku našeg kluba“,izjavio je za Zenicainfo.ba , Hamza Alić, predsjednik AK Zenica.

U cilju promocije atletika u Zenici i BiH je na kraju sezone organizovao Prvi atletski miting za najmlađe , na kojem je učestvovalo više stotina takmičara iz cijele BIH.

„Ponosmo smo i na taj novi korak i gdje smo imali zaista jedno fino takmičenje i druženje gdje su se svi fino osjećali.Bilo je solidnih i dobrih rezultata .Na samom tom takmičenju  se već otkrilo par imena na koje treba računati naš klub u narednom periodu“,kazao je Hamza Alić.

Atletski klub Zenica je već više od 20 godina među najkvalitetnijim sportskim klubovima u našoj zemlji.Zahvaljujući zeničkim atletskim radnicima  najviše atletskih   takmičenja iz kalendara saveza održava se svake godine na Kamberovića polju.Tu spada i Međunarodni atletski miting koji je postao prepoznatljiv i van granica naše države.    (M.P.)