Odličan učinak oba zenička ligaša u petom kolu Prve rukometne lige FBiH

U petom kolu Prve rukometne lige Federacije BiH, grupa Sjever, oba zenička ligaša imala odličan učinak. Mlađi zenički ligaš Čelik junior na domaćem parketu slavio je protiv ORK Rudara iz Banovića sa 30:22.

Poluvrijeme je bilo 12:11 za domaćina. U ekipi juniora najuspješniji su bili: Bajramović sa 5 i Ajanović sa 7 golova. Kod gostiju Čamdžić je postigao 4, a Nurkanović 5 golova. Čelik je u istom kolu u gostima pobijedio u RK Donji Vakuf rezultatom 40:24. Poluvrijeme je bilo  16:12. Bila je ovo četvrta prvenstvena pobjeda ekipe trenera Ljubomira Filipovića. Junak utakmice je Faris Rujanac, koji je postigao 10 golova, dok je Bjelopoljak upisao 8 pogodaka. Kod domaćina Hebib je upisao 9, a Kero 8 golova.

Nakon 5. kola Čelik junior je prvi na tabeli sa 10 bodova, dok je Čelik drugi sa 4 pobjede i 8 bodova. U narednom 6. kolu Čelik će ugostiti ekipu ,,Sane 7” iz Sanskog Mosta, dok Čelik junior gostuje u Tešnju kod Bosne TS. (M. P.)